Kde sa hodia kazetové stropy? Všade!

Kde sa hodia kazetové stropy? Všade!
27. februára 2020 admin

Dnešné stropné kazety sú vyrábané väčšinou do rôznych vzorov i farieb. Vďaka širokej škále výberu sa teda hodia v podstate do každej domácnosti. Avšak do interiéru nezapadnú len vďaka vzhľadu, ale aj kvôli výhodným vlastnostiam. Akým?

Kazety biele, kazety matné, kazety kankalinkové

Už len preto, že kazety môžete použiť  prakticky bez vzorky, sa hodia do každého interiéru. Ak ste však kreatívnejší a potrpíte si na niečo špeciálnejšie, výber je v dnešnej dobe viac než len dostačujúci. A vôbec nejde iba o vhodný vzor. ​​Podhľady dnes viete poľahky kombinovať a tiež ich premaľovať podľa vlastného vkusu. Kazety si totiž viete zaobstarať priamo farebné, alebo len biele, a tie potom ľubovoľne prefarbiť.

Aj kazety Atena sú neustále k dispozícii v bielej farbe, alebo tiež v prevedení strieborného prednatretého hliníka či ocele. Na požiadanie si môžete vybrať požadované kombinácie zo širokej škály farieb a odtieňov: sýte alebo bledé farby, matná alebo lesklá úprava, chrómové a kovové farby alebo sublimované materiály. Vďaka sublimácii dokážeme na natretý kovový povrch preniesť akýkoľvek obraz a môžeme tiež vytvoriť dizajny a vzory s pôsobivým scénickým efektom. Stačí požiadať naše oddelenie predaja o odbornú konzultáciu pri výbere materiálov a prevedení, ktoré sa môžu zahrnúť do dizajnu.

Krivosť a výška nezohrávajú žiadnu rolu

Podhľady síce majú vylepšiť vzhľad miestnosti, no tiež plnia dôležitú praktickú funkciu a mali by mať aj uspokojivé tepelné či zvukové izolačné vlastnosti. Navyše by mali spĺňať požiadavky požiarnej bezpečnosti. Pritom sa pod nimi ukryjú všetky rozvody. V nízkoenergetických domoch sú vlastne jediným spôsobom, ako začistiť členitý strop. Hladkú plochu v tomto prípade inak ako použitím podhľadov nevytvoríte. Poďme ale ďalej…

Keď vám už dlhšie vŕta v hlave, či sa s podhľadmi naozaj dá vyrovnať aj brutálne krivý strop, odpoveď znie hokejovo „tak určite“. Stropné kazety sú totiž ľahké a nijako nezaťažujú existujúci strop, vďaka čomu ich môžete montovať aj na rôzne poničené, krivé stropy. Nevadí im dokonca ani vyplavenie vodou od nepozorných susedov. Podhľady okrem toho viete namontovať do akejkoľvek výšky, keďže pre zníženie sa dajú použiť rôzne podložky, klátiky alebo dlhšie závesy.

S Atenou štýlovo a hlavne kdekoľvek

Kazetové stropy viete dokonca aj zatepliť. Medzi drevené laty roštu nad kazetami môžete presne narezať polystyrén napr. 20 mm hrubý. Ak strop viac znižujete, dokážete použiť aj minerálnu vlnu, prípadne akustickú. Stropné kazety sa pribíjajú presne jedna vedľa druhej a tak nevznikajú žiadne medzery.

Do kazetového stropu sa veľmi dobre inštaluje osvetlenie, a to nielen luster, pretože do kaziet sa pre neho ľahko vyreže otvor, ale je možné tam poľahky nainštalovať aj LED svietidlá. Pod kazety sa okrem toho ľahko skryjú všetky elektrické rozvody, čo je výhodné v tom, že nie sú vidieť, pričom strop sa dá kedykoľvek rozobrať a ľahko sa k nim dostanete.

Nebojte sa teda pomýľať nad mimoriadne architektonickými majstrovskými dielami a dodajte každému priestoru ten správny efekt. Naša spoločnosť ponúka širokú škálu riešení so štandardnými aj špeciálnymi systémami na vytvorenie originálnych a bezpečných stropov, ktoré sa hodia naozaj všade.

Zdroj: floorwood.sk, stropnipodhledy.cz
Foto: istockphoto.com