Podhľady dnes vedia izolovať zvuk aj ušetriť. Stropy Atena ešte niečo viac. Čo?

Podhľady dnes vedia izolovať zvuk aj ušetriť. Stropy Atena ešte niečo viac. Čo?
11. júla 2019 BAJAN Wordpress

Máte doma nevzhľadný strop, alebo ho potrebujete len trochu znížiť, resp. zakryť vedenie niektorých z inžinierskych sietí? Tak to by ste mali určite siahnuť po podhľadoch, ktoré dnes nie sú „len“ efektívne, ale aj dobre vyzerajúce. Samozrejme, ak sa bavíme o tých správnych podhľadoch. Dnes bude reč práve o nich.

Praktickosť, umeleckosť, efektívnosť

Stropné podhľady, zvlášť tie vzorované, boli kedysi veľkým hitom v panelákových bytoch. Na rozdiel od tých dnešných ale poriadne neizolovali zvuk ani teplo a už vôbec nerobili z bytov krajšie miesto na život.

Dnes je výber o dosť bohatší a na strope si môžete vytvoriť pokojne aj umelecké dielo. A aj keď dnešné stropy vedia miestnosť minimálne skrášliť, je potrebné vziať do úvahy aj praktickú stránku veci. Strop by mal vďaka kvalitným podhľadom lepšie izolovať hluk aj teplo a vedieť chrániť váš domov pred požiarom. Pri výbere sa len stačí “pozvŕtať v rôznych druhoch, nie je to nič kmplikované.

Investícia do podhľadov sa vám vráti

Sadrokartónové, polystyrénové, drevené či špeciálne podhľady. Aký druh „vonia“ najviac vám? Najčastejším typom sú tie kazetové. Ide spravidla o štvorce (kazety), ktoré sa montujú do vopred pripraveného a ukotveného kovového rastra. U týchto podhľadoch je možné viditeľnú konštrukciu vymeniť za skrytú, takže na strope nevidno kovovú konštrukciu, ale len drobné predely.

Klasickou výhodou stropných kaziet je ich demontovateľnosť, čo sa môže hodiť najmä pri opravách.

Čo ďalej vedia takéto podhľady zabezpečiť? Okrem základných výhod aj to, že výrazným spôsobom ovplyvňujú vzhľad celého interiéru. Ďalej vedia veľmi efektne zlepšiť zvukovo-izolačné vlastnosti miestnosti, pričom dochádza aj k zlepšeniu tých tepelno-izolačných vlastností. Vďaka optimálnej svetlej výške miestnosti bude rozdiel teploty vzduchu pri podlahe a pri strope menší, čím sa zmenší aj objem vykurovaného priestoru. Tým pádom viete s podhľadmi ušetriť. Ďalšou výhodou kazetových stropov je tiež ich demontovateľnosť, čo sa občas môže hodiť, napríklad pri opravách sietí alebo zmene osvetlenia. Keď sme už pri osvetlení, tak vkusne zapustené svietidlá v podhľadoch dokážu vytvoriť zážitkovú atmosféru.

Vášnivá aj elegantná Atena

Výhody spomínané v odstavcoch vyššie by však mali byť štandardom všetkých moderných podhľadov. Náročnejším užívateľom to ale stačiť nemusí. Pre takýchto „fajnšmekrov“ máme dobrú správu. Stavebniny Slosmat totiž ponúkajú stropy talianskej značky Atena, ktoré sú viac než len spoľahlivými a dobre vyzerajúcimi stropmi.Temperamentná spoločnosť je na trhu už vyše 30 rokov, pričom podhľady distribuuje do viac ako 50 krajín sveta. Kazety Atena, vyrobené z prednatretých a dodatočne natretých oceľových alebo hliníkových kotúčov, sú výbornou voľbou pre mnohé prostredia: od samonosných modelov pre úzke chodby a malé priestory až po bezpečnostné systémy pre telocvične, železnice a priestory vystavené otrasom alebo vibráciám.

Pre Atenu je okrem vycibrenej kvality nesmierne dôležitý aj vzhľad. Niet divu, v talianskej kultúre je pojem číslo jeden „bella figura“, teda doslovne „dobrá postava“. Urobiť dobrý dojem je v krajine špagiet jednou z hlavných zásad etikety. Stropné systémy Atena sa riadia podobnými zásadami. Vďaka nefalšovanému zanieteniu a temperamentu má tak každý z vás možnosť žiť pod precízne vyhotovenými stropmi.

Zdroj: stavimbydlim.cz, Elena Schindlerová – prozeny.cz, zijesemihezky.cz
Foto: istockphoto.com